Nepište mi sem žádné reklamy a škemrat o "hlásnutí" běžte někam jinam. Dík.

Derek Landy - Smrtislav Hezoun

19. srpna 2011 v 2:28
Jde o první knihu z připravované trilogie o tomhle vtipném, sarkastickém a tvrdohlavém detektivovi v báječném ohozu. První díl přináší dobrodružný přiběh plný magických soubojů, příšer, velmi zvláštích jmen, skvělých oblečků, spiknutí a hrdinských činů.

Vražda oblíbeného strýčka vytrhne dvanáctiletou Štěpánku z obyčejného života a vrhne ji do honby za jistou superzbraní, známou coby Žezlo prapředků. Spolu se Smrtislavem Hezounem, neuvěřitelně vtipným kostlivým detektivem, a dalšími naprosto nepravděpodobnými pomocníky se pouští do boje s čarodějem, který touží dobýt svět a uvrhnout ho znovu pod nadvládu dávných zlých bohů...

Derek Landy (1974) žije na statku nedaleko Dublinu v Irsku. Napsal několik filmových scénářů, než se mu jedné noci zjevil ve snu šarmantní a vtipem sršící Smrtislav Hezoun. A rázem mu bylo jasné, že našel hrdinu své budoucí románové řady.
Kromě psaní se věnuje bojovým uměním, trénuje děti a sám je držitelem černého pásku v kempo karate.

Přebaly: první je náš, druhý je originál


V druhém dílu trilogie se opět setkáme s mazaným detektivem Smrtislavem Hezounem, mistrem triků, elegánem a džentlmenem doslova od kosti, jehož mimořádné schopnosti neumenšuje ani to, že už je dávno po smrti!
Zlotřilý čaroděj Hadovec byl zničen a na světě opět zavládlo bezpečí. Aspoň Smrtislav a jeho společnice Valkýra si to myslí - ale pak uprchne z vězení nechvalně proslulý padoušský baron. Všude šíří zkázu a chaos, po celém Irsku se vyrojí hordy mrtvol a upírů. Baron má jediný cíl, zmocnit se magické smrtící zbroje. Tomu musí odvážná dvojice detektivů zabránit stůj co stůj.

Přebaly: náš a originál


A je tu třetí díl téhlé úžasné série knih. Bohužel tohle je poslední kniha o kostlivém detektivovi, která u nás vyjde. A důvod? Tyhle knihy se prý v české republice moc neuchytily, takže smůla. Před několika měsíci jsem s šokem zjistila, že knihy jsou další dvě a šestá se nedávno dostala na svět. A autor taky řekl, že plánuje napsat další tři knihy, tzn. tři trilogie, celkem tedy devět knih. Našla jsem taky domněnku, že Derek Landy chce počtem překonat Harryho Pottera. Takže tohle je poslední kniha, kterou si můžou přečíst neznalci angličtiny. Došla jsem tedy k závažnému rozhodnutí (=sebevraždě)... chvilka napětí... přeložit čtvrtý díl. Bože, už teď toho lituju :D No, každopádně jsem už něco přeložila, ale nejásejte. Byl to jenom úvod a věnování. Jo, a taky obsah :D Samozřejmě se do toho ráda pustím, ale zrovna mám v plánu přečíst spoustu jiných knih. Sakra, to mi připomnělo, že jsem jesště nezačala s povinnou četbou :D
No, a až bych se tím prokousala, začala bych překládat. Samozřejmě půjde o naprosto amatérský překlad, takže nečekejte žádné zázraky:)
A teď něco k ději:
Někdo vraždí teleportéry a nepoůže jim ani jejich schopnost přenést se ve vteřině na jiné místo. Když Smrtislav a jeho žačka Valkýra ohledávájí první mrtvolu, ještě netuší, že za vším stojí samotná Ďáblovna.Tenhle spolek hrdlořezů touží po jediném - přivolat zpět Beztvářné, dávné kruté božstvo. Na Valkýru a její přátele tedy čeká spousta nebezpečných situací a rvaček. Poslední kniha trilogie... čekáte dobrý konec? Ani náhodou. Všechno se zvrtne tak, že Smrtislav ztratí hlavu - doslova.

A obaly na ukázku: první je originál, druhý náš
Seznam zatím vyšlých knih ze série Smrtislava Hezouna :
1. kniha : Smrtislav Hezoun - Detektiv bez bázně a hany
2. khiha : Smrtislav Hezoun - Hra s ohněm
3. kniha : Smrtislav Hezoun - Beztvářní
4. kniha : Skulduggery Pleasant - Dark days
5. kniha : Skulduggery Pleasant - Mortal Coil
6. kniha : Skulduggery Pleasant - Death bringer


A ještě přebaly čtvrté, páté a šesté knihy :

4. kniha : Skulduggery Pleasant - Dark days


5. kniha : Skulduggery Pleasant - Mortal Coil


6. kniha : Skulduggery Pleasant - Death bringer


Samozřejmě v různých zemích se obaly liší

Některé postavy :
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama