Nepište mi sem žádné reklamy a škemrat o "hlásnutí" běžte někam jinam. Dík.

Říjen 2011

Rychlá abstrakce

30. října 2011 v 21:02 kreslím
Člověk musí vyzkoušet, co se dá. Já zkouším. :) Tahle zvláštní sada s vodovýma barvama a houbičkama místo štětců by udělala umělce i ze žížaly. Takže se vlastně nemám čím chlubit. :D

Fobie z knih?! Ani náhodou!

29. října 2011 v 23:07 ostatní
Vím, že ne každý rád čte. Já knihy miluju. Víc než svého bratra. Takže si nedokážu představit, že bych si aspoň jednou za dva dny něco nepřečetla. Mít fobii z knih... asi bych spáchala sebevraždu. I když asi ne, bolelo by to.
Takové fobii se říká bibliofobie. Lidem trpící touhle fobií se při představě posezení u knihy zrychlí tep, začnou být nervózní, může to ale přerůst v nadměrné pocení a panický šok. Jsou i takoví lidé, kteří mají strach jen z určité literatury! Umělecká tématika, vědecká, a nebo prostě hodně tlustá kniha. Ano, i takoví lidé jsou.
Našla jsem i jiné opravdu zajímavé fobie, tady jsou:
Arachibutyrofobie - strach z arašídového másla (ne alergie)
Fobofobie - strach z fobií (začíná u jedné fobie, u které máte prostě z něčeho strach. Ale pak vás děsí už jen pomyšlení na to, že z toho máte strach a přemýšlením o té věci to jen zhoršujete)
Nomofobie - strach z toho, že nemáte mobil (tahle fobie vznikla díky moderní době)
Interfobie - strach z internetu
Skopofobie - strach z toho, že se na vás někdo dívá (člověk si při pocitu, že ho někdo sleduje, zakrývá tvář. Jako léčba se používá hypnóza)
Já se třeba panicky bojím pavouků, ale za fobii bych to ještě nepovažovala. I přesto, že jakmile uvidím pavouka, ječím jako šílenec: ,,Zabijte to někdo!!". A když ho někdo vezme do ruky a dětinsky mě nahání, umím vyvinout opravdu velkou rychlost. :D


Portrét z veletrhu hraček

29. října 2011 v 22:35 ostatní
Jak někteří možná víte, v Ostravě na Černé louce byl veletrh hraček. Šla jsem se setřenicí a svojí sestrou a v jedné budově jsme strávily tři hodiny. Nejdřív jsem jít vůbec nechtěla, ale jak to tak bývá, nakonec jsem byla ráda, že mě přemluvili. Prošli jsem tam úplně všechno, byly tam hrady postavené z lega,


Příšerné příběhy strýce Montaguea (Chris Priestley)

21. října 2011 v 13:56
Soumrak padá,
mlha houstne
a domem se
rozléhají
strašidelné zvuky...


Edgar rád naslouchá příběhům svého strýce, který je velmi náruživý vypravěč. A nevadí mu ani to, že strýc bydlí v ponurém domě na konci lesa jen se svým mlčenlivým sluhou Franzem. Návštěva u něj má proto vždy trochu tajemnou atmosféru. Oba si sednou ke krbu v salonku a popíjí ze šálků horký čaj. Starým domem se ozývají tajuplné zvuky a za okny jako by se někdo plížil. Je čas na hrůzostrašné historky. A strýc Montague se nenechá dvakrát pobízet.


Je nás zase šest

10. října 2011 v 21:51 ostatní
Nojo, máme zase králíčka. Tenhle je o dost větší a těžší. Což znamená zdravý. Až teď, když jsem držela Piškota II., tak jsem si uvědomila, jak nezdravě nízkou váhu měl ten první. Ten si už lebedí v králičím nebíčku a chroupe mrkvičku. Ach, bože, já se rýmuju. To je zlé. :D I když... mám takově divné chutě, že bych něco napsala... a nemusela by to být hned poezie :D Hmm, uvidíme. Zrovna před dvěma dny jsem u sebe uklízela a našla jsem takový načatý příběh ze školy. Nejde o nic světoborného a taky to vyjadřování není nic moc, ale možná by se s tím dalo pracovat. Že by přibyla nová rubrika? :)) Taky bych po dlouhé době chtěla zkusit malovat vodovkama. Takže se tu možná něco objeví, i když nečekám, že půjde o nějaký úžasný výtvor. Vodovkama nebo temperama jsem nemalovala už dlouhou dobu, nemluvě o tuži nebo uhlu. A já to všechno doma mám, tak to hodlám využít.
Každopádně se zrovna potřebuju učit na dva testy a zkoušení (fúúúj), takže se mějte hezky, hodně spěte, jezte všechno a vyjte na měsíc (iCarly). :D

Umřel...

8. října 2011 v 19:54 ostatní
Králíček, kterého jsme si přivezli domů teprve před týdnem, umřel. Měl prý králičí mor, králíci ze stejného vrhu byli taky nakažení, takže je všechny museli dát pryč, a já ani nechci vědět, co s nima budou dělat.I když většina je asi už stejně mrtvá. Sice jsme ho měli jenom chvilku, ale je mi ho moc líto. Přeci jen, byl to taky živý tvor. Je to hrozná škoda, ale to se stává. Asi budeme mít jiného, jenom doufám, že mu dají lepší jméno. Vlastně... to má být dokonce holka. No, uvidíme.

!!! Smrtislav Hezoun-Čtvrtý díl !!!

5. října 2011 v 23:42
Hurá! Jásejte se mnou! Konečně jsem vlastníkem textu čtvrté (a dokonce i páté!!!) knihy ze série o Smrtislavu Hezounovi. Samozřejmě v angličtině, takže se chystám zmrvit umělecký text plný magických bitev, černého humoru, skvělé akce a kousíčku romantiky.
Každopádně, momentálně jsem asi nejšťastnější člověk na planetě Zemi. A, samozřejmě, musím poděkovat Tammy, protože já sice ty knihy na internetu našla, ale stáhla je ona. Takže děkuju moc, Tammy. :)

Tony a Pepper z filmu Ironman

3. října 2011 v 23:03 kreslím
Ano ano, tak jsem zase něco namalovala :) Nojo, ve škole je hrozná nuda, však to znáte. Každý si najde nějakou zábavu :)
Robert Downey Jr. a Gwyneth Paltrow jako Tony a Pepper z Ironmana :)
Robertův výraz se mi zdá jaksi vyděšený :D On určitě ví, že jsem ho nakreslila já :D

Vynálezy lidstva

2. října 2011 v 21:00 ostatní
Tohle mě opravdu zaujalo. Některé z těch vynálezů mám z hodin ekologie a jiné z časopisu. Vypsala jsem si jen ty nejzajmavější :)


Čarodějky

1. října 2011 v 20:45
Kdo by neznal tenhle seriál? Je plný magie, akce i romantiky. Nedávno jsem na něj znovu narazila po hodně dlouhé době a rozhodla se, že ho zkouknu celý. Jsem teď u devátého dílu čtvrté série a zjistila jsem, že předchozí série jsem vůbec neviděla...a nebo mám děsnou sklérozu :D Všech osm sérií je na youtube. Ale první část dílu 3x09 Nevděčná Piper nejde spustit. Našla jsem si epizody jinde a tam mě to odkázalo na megavideo. Jenže zvuk byl trochu posunutý, ale stačí když zkouknete jenom devět minut (i když i to bylo peklo :D) a můžete zas pokračovat na youtube.


Nový kamarád do bytu

1. října 2011 v 20:03 ostatní
Je malý, chlupatý, černobílý a má stupidní jméno - Piškot... děsné, že? A je to králíček. Hrozně roztomilý králíček. Moje malá sestra je jím úplně unešená a nejradši by ho rozmačkala láskou. Ale vůbec nechápu, jak teď rodiče přišli na to, že budeme mít doma králíka. Já jsem ho před víc jak rokem sama chtěla, jenže se na to nějak nedostalo a pak už jsem se o nějaké zvířátko starat nemohla. A teď si tu jen tak rodiče přikráčí s králíkem v kleci. Předtím mi to sami rozmlouvali. No, uvidíme jak to dopadne.